معرفی نرم افزار Minitab

نرم افزار آماری Minitab در سال 1972 توسط باربارا ریان، توماس ریان و برایان جونیور طراحی و منتشر شد.

این نرم افزار پیشرو، انعطاف پذیر و کاربرپسند است که به شما کمک می کند تا داده های خود را کاوش و بررسی کنید، ابزاری است که با استفاده از آن می توان روندها و الگوهای موجود در داده و روابط پنهان بین متغیرها را کشف کرد.

Minitab به درک خوب آمار و توانایی تجزیه و تحلیل داده ها در بسیاری از زمینه ها از جمله تجارت، مالی، مهندسی و علوم کمک می کند.

Minitab  به تمام بخش‌های یک سازمان برای پیش‌بینی نتایج بهتر، طراحی محصولات بهتر و بهبود فرآیندها برای ایجاد درآمدهای بالاتر و کاهش هزینه‌ها قدرت می‌دهد.

Minitab  عمدتاً در بخش های تولید، تجارت و آموزش برای بهبود کیفیت و تجزیه و تحلیل آماری استفاده می شود.

این نرم افزار در درجه اول برای مدیریت کیفیت استفاده می شود. Minitab برای آمار توصیفی گرفته تا مدل‌های رگرسیون پیشرفته، همچنین برای آزمون‌های آماری  کلیدی شامل آزمون‌های t، آزمون نرمال بودن، مجذور کای و آزمون‌های هم ارزی و … نیز به کار می­رود. از Minitab برای اجرای نمودارهای سری زمانی، نمودارها و نمودارهای کنترلی، و همچنین نمودارهای پارتو، نمودارهای استخوان ماهی و … استفاده می‌شود. تمام داده‌های کیفیت با استفاده از Minitab به خوبی تحلیل می­ شود.

استفاده از Minitab در کنار سایر نرم افزارهای آماری مثل spss, sas, R و … یک مهارت بسیار ارزشمند است که به افراد امکان می دهد تا داده‌های خود را بدون زحمت کاوش و تجسم کنند.

یادگیری نرم افزار Minitab بسیار آسان است. ویژگی Minitab Assistant به معنای واقعی کلمه مراحل مورد نیاز برای انجام تجزیه و تحلیل های آماری اولیه را به شما نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست